„Již od neděle se pro zájemce konají přednášky na různá témata, které vedou přední čeští fotografové," přiblížila Michaela Cibulková, ředitelka a jedna ze zakladatelů sdružení Jihomoravského fotografického workshopu. Ten již od roku 2008 slouží k poskytování vzdělání v oboru užité i tvůrčí fotografie.

Účastníci kurzu se například pod vedením módního fotografa Jiřího Turka zaměřili na fotografování portrétu a módní story v krásných prostorách Lednického i Valtického zámku a jejich okolí. „O velkoformátových fotografiích se zase dozvěděli na přednášce Petra Velkoborského," popsala ředitelka.

Jak dodala, největší zájem byl o středeční dílnu fotožurnalisty a fotodokumentaristy Antonína Kratochvíla. Jejím cílem je naučit fotografovat osoby a objekty jiným způsobem. „Do jeho skupiny se přihlásilo devět studentů," uvedla.

Ve čtvrtek bude letní workshop pokračovat s fotografem Janem Pohribným. Ten zájemce o fotografování zasvětí do tvůrčích postupů při fotografickém zpracování krajiny, která se nezdá být na první pohled něčím výjimečná.

Týdenní fotografický workshop tradičně vyvrcholí prezentací fotografií všech účastníků ve Vinném sklepě pod Platanem v prostorách lednického My Hotelu. „Promítání fotografií, které díky workshopu vzniknou, se uskuteční již tuto sobotu," upřesnila Cibulková.