V soutěži, kde si porotci berou pod lupu kvalitu, zpracování a nápaditost nejrůznějších obalů, přebalů a krabic, uspěli Břeclavané se dvěma etiketami na víno. Jedna patří Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity, druhá pak Zuřivci, vínu zpěváka Davida Kollera. „Zuřivec byl dělaný na míru právě Davidu Kollerovi. Druhá etiketa, která byla pro vinaře z Mendlovky, je etiketou živou. To znamená, že po přiložení k mobilu ožije. Skrývá v sobě život fakulty, studenty i profesory. Autorem obou obalů je grafik Aleš Sadil,“ představila Hotařová.

Živá etiketa funguje na principu rozšířené reality. „Vyvinuli jsme aplikaci Živá etiketa, kterou si mohou lidé zdarma stáhnout do mobilu. Po jeho přiložení pak před sebou vidí lahev a navíc nějaký obraz či výjev, který vypráví příběh,“ popsala spolumajitelka tiskárny.

Přímo před očima policistů zamířil třiasedmdesátiletý řidič přímo do protisměru na dálnici D2 nedaleko Podivína.
VIDEO: Důchodce se řítil po dálnici D2 u Podivína v protisměru, podívejte se

Tiskárna nejprve uspěla v českém klání Obal roku, odkud postoupila do celosvětového finále. „Vítězství je pro nás zpětnou vazbou, že veškeré úsilí, které do podnikání a rozvoje firmy věnujeme, má smysl. Že ten stres, nervy a vše, co naše práce přináší, sklízí ovoce. Zároveň ale zůstáváme pokorní, zavazuje nás to nebýt horší, ale naopak ještě lepší,“ okomentovala skromně Hotařová.

Zdůraznila zároveň důležitost vinných etiket. „Pro vinaře jsou často jediným prostorem, kdy může sebe a své víno vyjádřit. Když přijdete do obchodu, do vinotéky, jako první vás osloví právě etiketa. Nezřídka si právě i podle ní vybíráte. Jsme proto rádi, že jsme mohli vinařům nyní nabídnout novinku, která je v jiných oblastech již více využívaná,“ podotkla žena.