Podepsali už smlouvu se zhotovitelem. O přesném termínu bude jasno příští týden. „Práce potrvají šest týdnů, chceme vše stihnout ještě letos. Bude záležet i na přízni počasí,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Dělníci už opravují úsek silnice I/52 od hráze na Pohořelice a také most přes Nové Mlýny. V křižovatce stavbaři zřídí nové odbočovací i připojovací pruhy. „Potřebu zkapacitnění řešíme několik let. Problémy začaly vznikat už od vzniku Aqualandu v roce 2013. Upraví se i nájezd k hotelu Thermal Mušov,“ zmínila pasohlávecká starostka Martina Dominová.

Pochvaluje si, že silničáři všechny opravy stíhají při jedné velké uzavírce.

Úpravy vítají i v Aqualandu Moravia, kde nyní kvůli koronavirové situaci mají přerušený provoz. „Jde o dobré načasování. Věříme, že se vše stihne ve slíbeném termínu,“ řekl za zařízení Tomáš Svoboda.

Než přerušili v aqualandu provoz, řešili co nejdůkladnější označení cest, aby návštěvníci bez potíží trefili.

Silničáři plánují vybudovat i sjezd k čistírně odpadních vod a přesun autobusové zastávky.

Dalším úsekem na I/52, který čeká oprava, je úsek u Bavor. „Aktuálně pokračuje výběrové řízení na zhotovitele stavby. Podle toho, jak rychle se nám podaří zhotovitele vybrat, zahájíme práce. Minimálně polovinu oprav chceme zvládfnout ještě letos," doplnila Trubelíková.

Důležitým faktorem bude i počasí. Opravy povrchu silnice se týkají zhruba pěti kilometrů.