Koštial po svém znovuzvolení řekl, že chce dál mít na starost strategický rozvoj města. „To znamená strategický a akční plán, územní plán, jakým směrem se bude město ubírat,“ sdělil.

Rozpočet pravděpodobně dostane na starost první místostarostka Alexová. „I když na tvorbě rozpočtu pracujeme vždycky společně,“ zmínil Koštial. O přesném rozdělení oblastí budou teprve jednat.

Noví radní Mikulova
Starosta Rostislav Koštial (ODS), 1. místostarostka Leona Alexová (ČSSD), místostarostka Sylva Chludilová (Pro Mikulov), radní Ivo Koneš (ODS), Rostislav Souchop (STAN), Karel Pavlík a Petr Kulhavý (oba ANO).

V městské radě budou mít zastoupení také ANO a Starostové a nezávislí. Posty radních budou zastávat Ivo Koneš, Rostislav Souchop, Karel Pavlík a Petr Kulhavý. „Všechny navržené zastupitelstvo odsouhlasilo," pochvaloval si Koštial.

Těsně před zahájením zastupitelstva Koštial ještě jednal s komunisty. „Nenabídl jsem jim podíl na vedení města, ale ve výborech a komisích najdou uplatnění všechny strany a hnutí," poznamenal.

Finanční výbor povede zástupce komunistů Vladimír Zich, kontrolní výbor Vlastimil Mihalík z hnutí Mikulovští.