„Zjištění byla znepokojující. Mimo věcí, které řidiči ponechali ve svých autech, jsme řešili i případ ženy, která si v něm zatímco "jen odběhla" do lékárny, ponechala bez dozoru své malé děti. Další z řidičů si s sebou na nákupy vzal i psa, kterého následně ponechal ve voze odstaveném na přímém slunci,“ popisoval policejní mluvčí Miroslav Měchura.

Prohlásil, že mnoho lidí si i přes opakovaná varování policistů stále plete své auto s trezorem, kde mohou nechávat volně odložené věci.
„Během velmi krátké doby jsme zjistili, že ze strany řidičů došlo k několika zásadním prohřeškům, které je mohou stát nemalé peníze. Platí to nejen ve formě odcizeného obsahu, který ponechali ve svém vozidle, ale i díky tomu, že zloděj mnohdy způsobí na vozidle vyšší škodu než na odcizených věcech. Souvisí to například s tím, že rozbije okno, aby zjistil, že v odložené kabelce se peněženka opravdu nenachází,“ přiblížil mluvčí.

Stačí opravdu málo. „Někdy i pár drobných mincí, které můžete mít uloženy viditelně ve středovém panelu, či odložená kabelka na předním sedadle láká zloděje. Stejně tak lákají nenechavce i různé brašny a kapsičky, které jsou umístěny na jízdních kolech, které řidiči nechají v nosičích na vozidle,“ dodal Měchura.