Dostali se také k tomu, že by majitelé psů měli po svých čtyřnohých miláčcích uklízet výkaly a nenechávat je ležet v trávě, v horším případě na silnici nebo chodníku. Pejskaři si ale stěžují, že stojany se sáčky na psí exkrementy jsou permanentně prázdné.

„Odpadkové koše pro psy a stojany na sáčky jsou umístěny podél nábřeží řeky Dyje od mostu u cukrovaru po Vídeňský most, na sídlišti Na Valtické, v bývalých kasárnách, u bytových domů na Karla Hynka Máchy, u dětských hřišť v Poštorné a na Pastvisku, u mateřské školy na ulici Dukelských hrdinů, na Petra Bezruče, Na Pěšině, Tyršově sadě, sídlišti Budovatelská, náměstí Svobody, na ulici Fibichova, Hájová a Slovácká a U Jánského dvora,“ vyjmenoval místa, kde mají stojany sloužit pejskařům vedoucí odboru vnitřních věcí břeclavské radnice Zdeněk Opálka.

Podle jeho slov je tak v celé Břeclavi sedmadvacet podobných stojanů s obrázkem psa. „Některé koše pravidelně opravujeme, po odcizení průběžně objednáváme a umisťujeme zpět,“ dodal Opálka.

Ani to ale nestačí. Sáčky ve stojanech stejně chybí. „Venčím psa na nábřeží u Vídeňského mostu. Ještě se mi nestalo, že by tam byly pytlíky. Pokaždé jsou mokré rozházené všude po zemi nebo tam nejsou vůbec,“ postěžoval si pejskař Michal Nejezchleba.

Jak řekl vedoucí odboru vnitřních věcí Zdeněk Opálka, město každé dva měsíce nakupuje 6300 sáčků na psí výkaly asi za pět tisíc korun. „Koše kontrolujeme téměř denně. Bohužel v některých místech sáčky nevydrží ani do druhého dne. Otázkou je, jestli si je majitelé psů berou do zásoby, anebo je likviduje nějaký výtržník,“ přemítal Opálka.

„Těžko zřejmě lze uhlídat tolik míst, zejména v noci. Hodně by nám pomohli i lidé, pokud by si všímali těchto negativních jevů a anonymně přes bezplatnou linku sto padesát šest nás na ně upozorňovali. Pak se můžeme cíleně zaměřit na konkrétní lokality a těmto věcem snad i předcházet,“ dodal Opálka.