S přivřeným okem budou příští týden břeclavští strážníci nahlížet na parkování v centru města. Placená parkoviště totiž postupně zůstanou po dva dny uzavřená. Důvodem je zvýraznění vodorovných pruhů. Ponechání auta v už tak přeplněném městě bude tím pádem na čas zase o něco složitější.

Navíc se v ulici Za Bankou objevila značka oznamující řidičům, že se tamnímu parkovišti mají vyhnout po celý srpen. Řada šoférů na ni jen nevěřícně zírala. Zbytečně.

„Je to špatně napsané. Místo bude uzavřené jen dva dny, možná ani to ne," informovala v pátek Břeclavský deník Petra Šímová, vedoucí břeclavské pobočky společnosti City Parking Group, která spravuje parkoviště ve městě.

Rezidenti a abonenti, tedy lidé, kteří mají speciální parkovací karty k místům poblíž domovů či zaměstnání, dostali podle Šímové informace o uzavírkách předem. Každý by tak měl vědět, kde najde náhradní parkovací prostor, kde mu platí zaplacené povolení.

Například Břeclavané žijící v Jungmannové ulici mohou ponechat auto na parkovišti před hotelem Terezka. Ti z Libušiny zase v Nové nebo Husově ulici.

„Obnova značení se uskuteční na všech placených parkovištích ve městě. Je potřeba to udělat, děje se tak každý rok. Lidé se musí řídit značkami," sdělil vedoucí odboru správních věcí a dopravy v Břeclavi Roman Konečný.

Řidiče zoufale hledající v centru města volné místo lze vidět téměř každý den. Kritéria mají jasná: co nejnižší cena, pokud možno zdarma. Ulice, v nichž lze ponechat auto bez vytažení peněženky, budou pár dní zase o něco plnější. Strážníci přitom řeší problémy se špatně zaparkovanými auty několikrát denně. V příštím týdnu ale slibují větší toleranci.

„Bude to ale jen pro nezbytně nutnou dobu. Často nás volají lidé, kterým na zaplaceném místě zaparkoval někdo cizí. Zlobí se oprávněně. Platí za to nemalé peníze a jsou rozhořčení. Někteří řidiči jsou dokonce tak drzí, že tam zůstanou stát i půl dne a doufají, že se na ně nepřijde," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Třeba jen za červen nasadili sedmapadesát botiček a na pokutách vybrali tisíce korun.

Rozpis uzavírek

Boženy Němcové 31.7 až 1.8.

Libušina 31.7 až 1.8.

Jungmannova 30.7 až 31.7.

Žerotínova 31.7. až 1.8.

Národního odboje 30.7. až 31.7.

Nová 1.8 až 2.8.

Křížkovského 2.8. až 3.8.

Za Bankou 30.7. až 31.7.

Nár. Hrdinů 3.8. až 4.8.

U Polikliniky 3.8 až 4.8. (po 12. hodině)

Slovácká:

vnitroblok Shopping centrum 31.8. až 1.8.

vnitroblok od ulice Sovadinova 30.7. až 31.7.

2. vnitroblok Shopping centrum 1.8. až 2.8.

před základní školou Slovácká 3.8. a 4.8.