Dělníci budou pracovat na pravém břehu Dyje v úseku od pomníku Jana Amose Komenského až téměř po točnu autobusů. Vyřeší tak současný nedostatečný stav, který v těchto místech nezajišťuje potřebnou ochranu a mohlo by dojít k rozlití vody mimo koryto řeky.

Stavbaři se nejprve vrhnou na zřízení stanoviště, odstranění svodidel a zbourání nevyhovující zídky. „Na to navážeme zemními pracemi, abychom mohli založit nové protipovodňové zdi,“ sdělil Gargulák.

Z místního archeologického muzea plánují v Dolních Věstonicích vytvořit Dům přírody. Unikátní výstavní prostory mají být i pod jezírkem.
Dům přírody Pálavy: už měl být hotový, stavba začne v červenci

Práce se dotknou i řidičů. V ulici Komenského nábřeží totiž nově bude jednosměrný provoz ve směru od točny ke kulturnímu domu. Pro autobusy je pak v plánu objízdná trasa.

Součástí stavby bude také výsadba stromů. Kvůli ochraně obyvatel před povodněmi museli dřevaři na konci loňského roku v oblasti pokácet původní stromy. Nyní místo nich vysadí dvacet nových.

Akce Adoptuj si svůj záhon v Lanžhotě v roce 2021.
Lanžhot: Městské pozemky zkrášlí další stromy, keře i květiny

Stavba protipovodňové zídky zakončí vybudování protipovodňových opatření v zastavěné části města. Zatím poslední etapu dokončili stavbaři v roce 2019. V návaznosti na dokončení prací je v plánu od září rekonstrukce kanalizace na Komenského nábřeží.

JAKUB TRUČKA