„Je to práce mého kamaráda Franty Uhera, který mě k přihlášení do soutěže vyprovokoval,“ usmívá se Sokol.

Od mládí vyrůstal v hudebním prostředí. „Díky svému otci, baskytaristovi, jsem měl od dětských let přístup k nejrůznějším druhům hudby a k bezpočtu nástrojů,“ vypráví.

Jeho hlas však porotu nezaujal. Ještě než celá soutěž začala, tak lanžhotský zpěvák skončil. „Do dalšího kola mě nevybrali,“ přiznává.

Neměl tak ani šanci setkat se s hvězdnou porotou složenou ze zpěvačky Dary Rolinsové, známého muzikanta Michala Davida, rockera Josefa Vojtka a slovenského hiphopera Rytmuse.

„Na pražském castingu zasedali v porotě mladí kluci. Zřejmě z konzervatoře,“ myslí si zpěvák.

„Udělali s námi několik fotek. Před porotou jsem zahrál dvě písničky a ještě ne celé. V půlce mě zastavili a řekli, že mi dají vědět. To bylo všechno,“ popisuje Sokol podzimní castingové kolo.

Do Prahy si ho přizvali na základě nahrávky, kterou do soutěže poslal. „Šlo o mou vlastní skladbu,“ poznamenává.

Zpěvák a kytarista se totiž ve volném čase věnuje svému největšímu koníčku. Rockové kapele Dawn In Paradise, pro kterou skládá hudbu a píše texty. „Na castingu jsem zazpíval a zahrál skladbu z mé tvorby,“ uvádí.

Pro porotu však byla důležitá i druhá píseň s anglickým textem. „Vybral jsem si písničku od Lennyho Kravitze Fly a Way,“ dodává.

Podle Sokola by byla jen náhoda, uspět v tak velké konkurenci. „Spolu se mnou castingu zúčastnilo přes pět tisíc lidí,“ tvrdí.

Koho by rád viděl na místě svého kouče v případě postupu, má celkem jasno. „Jako můj porotce by mi vadil Rytmus. Jsem rocker. Snesl bych Vojtka. Jinak asi nikoho,“ směje se.

Neúspěch v soutěži jej však od zpěvu neodradil. Naopak. „Vůbec to neřeším. Hlavní je teď kapela. Máme naplánovaných spoustu koncertů po celé republice,“ říká.

I přesto, že se Sokolův hlas nelíbil pražské porotě, všiml si jej známý hudebník Petr Henych. Kytarista vystupující například s Kamilem Střihavkou nebo Petrem Kolářem. „Už s námi absolvoval dva koncerty,“ pochvaluje si.

VERONIKA SCHALLENBERGEROVÁ