„To, že jsou dnes Hustopeče přeplněné parkujícími automobily, je známý fakt. Právě proto potřebujeme parkování ve městě nově organizovat,“ vysvětlil důvody chystané změny Robert Novák z hustopečské radnice.

Podle něj jsou placená parkoviště důležitou součástí celého systému. „Tím, že je parkování placené, řidiči se na daném místě nezdržují zbytečně dlouho a uvolní místo jiným automobilům. Dalším důvodem, proč jsme se rozhodli tuto novou zónu vytvořit, je potřeba parkování při velkých sportovních akcích. A stejně tak i v létě v době provozu městského koupaliště,“ vypočítával Novák důvody, které hovoří ve prospěch investice.

Součástí parkovací zóny bude parkoviště u vjezdu do areálu městského koupaliště, plocha před tenisovými kurty, ulice Tyršova a část ulice Šafaříkova od sportovní haly až po vjezd do domu dětí a mládeže. Město v těchto místech osadí tři parkovací automaty, které obslouží 182 parkovacích míst pro osobní automobily.

„Jeden automat bude stát při vjezdu do koupaliště, druhý u tenisových kurtů a poslední naproti sportovní haly,“ upřesnil Novák umístění „požíračů mincí“.
Lidé, kteří mají ve vyjmenovaných lokalitách trvalé bydliště, tady budou moci parkovat svá soukromá vozidla i nadále zdarma. Stejně, jako je tomu na obdobným místech v Hustopečích. Také stávající parkovací karty budou platit i v nové zóně.

„Parkovací poplatky jsou zatím stejné jako jinde ve městě. Během letní sezóny na koupališti, kdy je potřeba organizovat parkování i o víkendu, se ale budou pravděpodobně upravovat,“ odhaduje už nyní zaměstnanec hustopečské radnice.