Právě tato doba byla totiž tématem druhého městského bálu v tamním společenském domě. „Hledali jsme nějaké téma, protože s ním si myslíme, že je ples vždycky lepší. A první republika je výrazné období gentlemanů a krásným dam. Byla to doba, kdy se nosily šaty, které jsou podobné těm dnešním, alespoň materiálově," uvedla vedoucí marketingu a kultury v Hustopečích Jana Hrádková.

Páry se bavily na tanečním parketu na hudbu kapely Melody Gentlemen z Lednice. Retrovečer zpestřil svými tanečními vstupy také Swingteam z Dubňan nebo přehlídka prvorepublikových šatů. „Všechno jsou to originály z období první republiky. Některé jsem získala v internetových aukcích, jiné mi lidé darovali," prozradila vedoucí skupiny Prvorepubliková móda Marie Létalová s tím, že takové oděvy se shánějí čím dál hůře. O půlnoci byla potom na programu přehlídka spodního prádla z této doby.

Na sobotní bál přišla více než stovka lidí. Mezi nimi byli nejenom Hustopečští, ale do společenského domu zavítali i lidé z okolí. Například Jana Procházková z Břeclavi s přáteli. „Tady zahajujeme letošní plesovou sezonu. Moc se nám tady líbí. Přijedeme i příští rok. Máme rádi tuto dobu i hudbu. Škoda, že v Břeclavi žádné takové plesy nejsou," podělila se o své pocity Břeclavanka.