Po oba dny měly asi čtyři stovky diváků možnost sledovat skvělé výkony psů a jejich psovodů v disciplínách pachová stopa, poslušnost a obrana. „Jsou to vrcholové závody, takže hodnocení a bodování je prováděno naprosto nekompromisně a velmi přísně,“ prozradila ředitelka soutěže Miloslava Kvapilová. „Závodit zde mohou pouze mistři, kteří se prosadili na kvalifikačních závodech a získali minimálně 250 bodů z tří set možných.

Mistrovství se zúčastnilo jednatřicet závodníků v hlavní kategorii a 8 závodníků v kategorii mládeže. Divákům se na výborně zorganizovaném šampionátu představili i závodníci ze Slovenska, Polska a Rakouska. „Organizačně to bylo hodně náročné,“ připomněla Kvapilová. „Hodně nám pomohlo město Hustopeče se zajištěním stadionu a blízkého zázemí. Museli jsme oslovit i myslivce a zemědělská družstva, aby nám umožnila vstup na jejich pozemky při pachových zkouškách. Samozřejmostí bylo, že všichni členové našeho klubu museli pomáhat. A to často i se svými rodinnými příslušníky.“

Dobrou úroveň šampionátu si pochvaloval i rakouský rozhodčí Kurt Schafar. „Mohl jsem sice hodnotit zatím jen polovinu soutěžících, ale jejich úroveň je odpovídající jako na jiných mezinárodních závodech. Jsou zde závodníci lepší i horší. Líbí se mi zde celá organizace a obzvlášť figuranti, kteří jsou opravdu špičkoví,“ vysekl Schafar poklonu pořadatelům.

O kvalitě startovního pole svědčí i fakt, že vítězný Patrik Heinzke ze Zbraslavi u Brna ztratil z maximálního možného počtu bodů pouhých dvacet a se svým svěřencem Barnabaschkem si za 280 bodů vybojoval titul Mistr Moravskoslezské kynologického svazu. Z trojice závodníků z našeho regionu se nejlépe dařilo Františku Radkovičovi z Břeclavi, který skončil na šestadvacátém místě. O příčku za ním byl Josef Šesták z Kostic. Dařilo se nám ale mezi mládeží. Na nejvyšší stupínek v kategorii IPO 1 se probojovala Petra Vintrlíková a její Meny.