Potvrdily se tak předchozí informace Deníku. Reportérka mluvila s některými nájemníky, podle kterých se v bytě měly vařit drogy. „V bytě v Hustopečích došlo k explozi varny omamných látek. Při tom se zranil třicetiletý muž, který je zároveň podezřelý. Ten je nyní hospitalizovaný v nemocnici. Případ policie stále řeší,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí policistů Petra Hrůzová.

Starostka Hustopečí Hana Potměšilová potvrdila, že před bytovým domem stály policejní hlídky ještě do středečního rána. Podle zjištění Deníku pracovali kriminalisté na místě ještě stejný den odpoledne.

Oheň se podařilo uhasit svépomocí. Zraněného muže do nemocnice zpočátku vezl jeho příbuzný, záchranáři si jej převzali až v Modřicích na Brněnsku, odkud po ošetření putoval na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Brno. 

Hustopečská radnice.
Spor o bydlení v Hustopečích. Samoživitelky musely opustit sociální byty města

„Zpočátku docházelo k převozu pacienta jeho rodinným příslušníkem. Náš výjezd tedy směřoval do Modřic, kde jsme ho převzali. Naše operační středisko k němu vyslalo záchranářskou posádku i lékařský tým, aby zkontrolovali jeho zdravotní stav a následně jej převezli k další péči na příslušné oddělení,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.