To bylo tak.. „Kolem procházela maminka s dítětem, které plakalo. Zeptala jsem se jí, co se stalo. Ztratili panenku. Manžel se jí vydal hledat a já zjistila, že ta žena je onkoložka z Brna. Byla jsem vážně nemocná a doktoři 
v Praze mi řekli, že už není šance. Díky té ženě jsem se však dostala k lékařům v Brně, kteří mě zachránili život," vypráví Rybářová, která se svojí rodinnou show představí návštěvníkům Merkuru dnes od šesti hodin podvečer.

Do Pasohlávek jezdí v létě pravidelně. Nadchlo ji prostředí, lidé i krajina. Dětem 
i celým rodinám představuje zábavně-vzdělávací program proložený soutěžemi a hudbou. „Snažíme se využít i mladé lidi, kteří ještě nemají rodiny. Mají z toho velké potěšení a malé děti vidí, že se dokáží bavit i šestnáctiletí," říká vystudovaná učitelka pocházející z Prahy.

Na Břeclavsko nedá dopustit. Merkur pokládá za největší kemp v Evropě. Často se vydává i do dalších koutů regionu, třeba na Pálavu, kde píše pohádkové příběhy. „Je to čtení pro nejmenší o knižních skřítcích Matýskovi a Majdalence z Písmenkova, kteří se dostávají do reálných situací. Na tom děti učíme, jak by se měly zachovat. Nyní připravujeme čtvrtý díl," míní Rybářová, jenž vystupuje společně s klaunem Rybičkou.

Mezi její oblíbená místa patří také Lednicko-valtický areál. Když však naposledy navštívila zámek v Lednici, trefila se do příjezdu státní kontroly. „Kdysi jsem dělávala průvodce na Pražském hradě, takže mi těch děvčat bylo celkem líto," doplňuje s úsměvem.

Povídání pak uzavírá větou, jež o jejím vztahu k okresu říká vše.

„Kdybych se měla rozhodovat jako civilista, přistěhuju se sem."