První lázeňská budova byla v Lednici otevřena v roce 2007, loni lázně získaly od ministerstva zdravotnictví statut přírodních léčebných lázní. Jak uvedl starosta obce Libor Kabát, lázně jsou žádané a ubytovací kapacity stále naplněné.

Peníze na stavbu kolonády a promenád by měla Lednice dostat ze strukturálních fondů Evropské unie. Podle Kabáta se v uplynulém roce vyskytly jisté komplikace ohledně toho, kolik bude obec muset doplatit. „V tuto chvíli existuje předpoklad, že se projekt podaří financovat v původním rozsahu,“ řekl.

Jak starosta prozradil, nová kolonáda by měla vést nad lázeňským domem Perla a měla by se stát přirozeným centrem lázní. Promenády by zase měly vést od lázeňského centra až k Mlýnskému rybníku. „Vznikne tak prostor, kde budou moci lázeňští hosté relaxovat,“ podotkl Kabát.

Lázně Lednice, kde pacientům pomáhá léčivý pramen jodobromové vody, se soustřeďují především na samoplátce. Lázeňský dům Perla má kapacitu osmdesát lůžek. Podle starosty se chystá přístavba dalších lázeňských budov. Ubytovací kapacity by se měly časem zvýšit až na pět set míst.