Základní škola Velké Němčice zve na koncert cimbálové kapely Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou, který se uskuteční v neděli 11. ledna v 15 hodin v sále kulturního domu ve Velkých Němčicích.

Předprodej vstupenek je v místní základní škole. Vstupenky je možné obejdnat i na telefonním čísle Základní školy Velké Němčice 519 417 222, případně na emailu zsvelnem@iol.cz. Objednané vstupenky budou připraveny v pokladně před zahájením koncertu.

Cimbálová muzika Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou patří k nejznámějším moravským cimbálovým kapelám. Vznikla společně s tanečním souborem v roce 1950 v Uherském Hradišti. Od roku 1978 je primášem a uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost, houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica.

Pod jeho vedením se začal soubor postupně transformovat do dnešní podoby, kdy je folklór jen jakousi inspirací. Hradišťan si na české hudební scéně vydobyl neodmyslitelné místo, o čemž svědčí i vyprodané koncerty. Pavlica a kolektiv vystupují po celé České republice i v zahraničí.