Ceny benzinu, které se ještě koncem srpna pohybovaly v Německu díky tankovací slevě v přepočtu těsně nad hranicí 40 korun, se zvýšily poměrně výrazně. Jak při svém testu zjistili redaktoři Passauer Neue Presse, litr Superu stál v úterý na čerpací stanici ve Freyungu nedaleko českých hranic 2,13 euro. V nedalekém Strážném v Česku činila cena za litr 1,55 euro, tedy téměř o 60 centů (bezmála 15 korun) méně než v Bavorském lese.

Úlovky čtenářů Deníku na Vysočině, se kterými se pochlubili na facebookovém profilu vysočinských Deníků.
Vysočina je plná hub, ukazují čtenáři Deníku. Podívejte se na jejich úlovky

„Pokud jste natankovali benzinovou nádrž na 45 litrů, stálo to v úterý ve Strážném 69,75 euro. Ve Freyungu se za ni platilo 95,85 euro. Z redakce PNP na čerpací stanici v ČR je to tam a zpět téměř 48 kilometrů. Pokud byste počítali se spotřebou šest litrů na 100 kilometrů, náklady na cestu by činily necelých 4,65 euro. Stále jste tedy ušetřili 21,45 euro (přes 500 korun),“ konstatovali němečtí novináři.

Vědomi si jsou toho i tamní motoristé. „V posledních dnech na našich čerpacích stanicích v pohraničí zaznamenáváme zvýšený zájem řidičů z Německa o pohonné hmoty, což je způsobeno aktuálním, znatelným rozdílem cen paliv v obou zemích. Všechny řidiče ale ubezpečujeme, že pohonných hmot máme dostatek a dokážeme tento zvýšený zájem pokrýt,“ potvrdil Pavel Kaidl ze společnosti ORLEN Unipetrol RPA, která provozuje čerpací stanice Benzina.