Stezka kopíruje cyklostezku v okolí novomlýnských nádrží. Čtyři informační tabule jsou umístěny v okolí hráze mezi Pasohlávkami a Strachotínem. Dvě se nacházejí u zpracovatelny ryb Na Mušově.

„Na šesti informačních tabulích si mohou turisté i místní přečíst informace o Mušovu i o historii novomlýnských nádrží. Na tabulích jsou také popsány druhy ptáků a ryb, které na nádržích mohou turisté zahlédnout. Část informačních cedulí je také věnována historii obce a kempu v Pasohlávkách,“ přiblížila vedoucí Centra ekologické výchovy Pálava Eva Řezáčová.

Na projektu se kromě cetra ekologické výchovy podílela obec Pasohlávky a Jihomoravský kraj. „Nové informační tabule jsou součástí rozsáhlejšího projektu Putování kolem vody. To spadá do projektů mikroregionu Mikulovska. Centrum ekologické výchovy do projektu vložilo sto dvacet tisíc, za které se zaplatili informační tabule. Samotný projekt je ale rozsáhlejší,“ vysvětlila Řezáčová.

Stezka byla dokončená už o Vánocích. „S jejím otevřením pro veřejnost jsme ale chtěli počkat až na zahájení turistické sezóny v Pasohlávkách. Už v lednu jsme ji ale prezentovali na Regiontouru. Nechali jsme také natisknout letáky, které budou na stezku lákat turisty v informačních kancelářích,“ dodala.

Na otevření stezky Věstonická nádrž ale přišli jen čtyři návštěvníci. „Byli tam dvě paní učitelky z Mikulova a jeden mladý manželský pár. I přesto je přivítal starosta Pasohlávek a vedoucí Chráněné krajinné oblasti Pálava Jiří Matuška. Jako odborníci jsme tam byli v přesile,“ řekla s úsměvem Řezáčová.