Například vinař Pavel Kazda mezi nimi chybí, na dotaz redakce ale uvedl, že je ve městě spokojený. „Koná se tady řada akcí, některé navštěvuju. Chod radnice ale zase tolik nesleduju," přiznal muž.

Vysvědčení koalici rozdal Patloka, jenž není součástí koalice, a stejně tak se nepokládá ani za člena opozice. „Jsem zkrátka nezávislý. Co se týká pevnosti koalice, v názoru jednotní nejsou. V mnoha věcech se rozchází. Ve výsledku s něčím vyjdou, ale jelikož nejsme žádné velké město a vidíme si vzájemně do talířů, je mým názorem, že nejsou tak jednotní, jako jejich předchůdci," srovnával zastupitel.

ZMĚNA V NEMOCNICI

Na vedení hustopečské radnice ocenil zvýšené informování obyvatel, minus naopak vidí u nekoncepčnosti. „Stává se, že se někdo pro něco nadchne a za měsíc už o tom nevíte. To se mi nelíbí," podotkl Patloka.

Právě to chtějí představitelé města ve složení Sdružení nestraníků, hnutí ANO, Zdravých Hustopečí a ČSSD nyní vylepšit. Jde o dopravu, na níž si nechají vypracovat dokument týkající se celistvého rozvoje dopravy. „Jde o nákladnou věc, ale nakonec jsme se shodli, že to pomůže nám i dalším generacím politiků. Chceme zajistit návaznost, systémovost. Jsou věci, které myslíte dobře, ovšem postrádají koncepčnost. Uznali jsme, že jsou potřeba komplexní řešení," uvedla starostka Potměšilová.

Spolupráci s koaličními kolegy ocenila. Kladem je podle ní schopnost při hledání shody. „Koalice je opravdu pevná, ale tím neříkám, že máme vždy stejný názor. To ani nejde. Zatím jsme se pokaždé domluvili a našli kompromis. Nemohu si stěžovat. Jsme racionální. Kdybychom se nedomluvili, město by se nikam neposunulo. A kvůli tomu nás lidé nevolili," řekla starostka.

Zřejmě nejvýraznějším krokem bylo předání tehdy městské nemocnice do správy kraje. Předchozí vedení radnice v čele s ODS marně hledalo investora, jenž by s chodem zdravotnického zařízení pomohl. Po volbách v roce 2014 se město přiklonilo ke kraji, který dříve v plánech nefiguroval.

Opozice v minulosti radnici kritizovala například za dohazování zakázek. Představitelé města odmítli, že by udělali cokoliv nezákonného. Velkým projektem je modernizace náměstí.