„Víno vydražil zájemce za vyvolávací cenu. Tedy sto sedm tisíc. Jestli je to hodně nebo málo, je těžké říct. Ale za sto tisíc je i lahve vína, které je o deset let mladší,“ prozradil Baloun s tím, že novým majitelem se stal atomový fyzik.

„Profesor Ladislav Hlavatý víno koupil jako poděkování pro svoji manželku a právě narozeného vnoučka,“ usmíval se vinař, který, jak přiznal, láhev přivezl zase zpátky domů.

„Řekl mi, ať víno opatruji. Takže bude u mě. Podle mého se mu ty vložené peníze neztratí. Vypít víno tedy rozhodně nehodlá,“ řekl Baloun, jenž vnímá koupi takového ročníku jako dobrou investici pro Hlavatého vnuka do budoucna.

V aukci si mohli zájemci vydražit i další zajímavosti. Jak uvedl Baloun, který do Prahy také osobně jel, velký zájem měli lidé o večeři s bývalou ministryní zahraničních věcí Spojených států amerických Madeline Albrightovou nebo malou roli ve filmu Jana Hřebejka.

„Lidé měli o tyto položky větší zájem než o víno. Večeře vynesla něco kolem šedesáti tisíc a role ve filmu vyšla nového herce na více než čtyřicet. Přitom vyvolávací cena byla patnáct tisíc,“ popsal.

Na hodnotě vínu, které Baloun nadacím věnoval, podle jeho slov přidalo i osobní věnování bývalého prezidenta Václava Havla. Ten sám totiž od něj stejné víno v minulosti dostal.

Celkem se podařilo na aukci získat přes osm set tisíc korun. Baloun je tedy rád, že peníze zůstanou prostřednictvím Jihomoravské komunitní nadace i na Břeclavsku.