K vysněné metě nemá daleko. Za pouhé tři a půl měsíce, kdy se věnuje dýdžejování a vytváření skladeb elektronického stylu naplno, stihl Kopecký nahrát několik úspěšných kusů, vyhrát diváckou soutěž a získat slušnou fanouškovskou základnu.

Jenom na Facebooku ho sleduje přes 860 lidí. „Primárně skládám vlastní písničky nebo vytvářím hudbu. Používám k tomu nezbytné příslušenství, nahrávám si vokály a poté výsledný produkt umístím na internet," přibližuje svou práci nadějný dýdžej.

Jeho největší hit Astronaut zhlédlo na serveru Youtube.com doposud téměř dvacet tisíc lidí. „Dělá mi to obrovskou radost," neskrývá nadšení Kopecký. Již dnes ho čeká životní příležitost. Představí se po boku es české taneční muziky na festivalu La Playa. Vyhrál totiž internetovou soutěž DJ contest, v níž bojovali mladí dýdžejové o možnost zahrát si na stejné akci jako například hvězdný Michael Burian.

Jasně nejvíce hlasů získal právě Kopecký. „Je to pro mě něco úplně neuvěřitelného. Nečekal jsem, že můžu vyhrát," neskrývá nadšení D. Kop, který se podle svých slov na akci pečlivě připravoval.

Mladý hudební talent doufá, že na velké akci získá důležité kontakty. „Budou tam velká jména české dýdžejské hudby. Doufám, že se s nimi seznámím a získám tam nějaké nové příležitosti, věří student břeclavského gymnázia.

Školu však někdy kvůli svému hlavnímu koníčku upozaďuje. „Dá se říct, že hudbě věnuji takřka sto procent volného času. Někdy je to trochu na úkor školy, ale zatím se nestalo, že bych kvůli skládání hudby nezvládal učení," přesvědčuje Kopecký, jenž v září nastoupí do třetího ročníku vyššího gymnázia. „Vytvoření jedné písničky zabere dohromady i několik měsíců intenzivní práce, za tři a půl měsíce jsem jich udělal třicet. Navíc teď jednám o poměrně velkých projektech, které rovněž nějaký čas zaberou. Postupně rozšiřuji svůj repertoár i v popovém stylu," odkrývá své ambiciózní plány mladý Břeclavan.

V jeho snaze ho podporuje i rodina a vrstevníci. „Spolužáci hodně lajkují (dávají kladné hlasy na Facebooku poznámka redakce) mé písničky. Navíc mě hodně podporuje i rodina, což je super," uzavírá Kopecký.

VÁCLAV PETRŮ