Sommelier právě představuje vína z rakouského vinařství Eichler. „Nejsme tady proto, abychom se opili, ale abychom víno ochutnali. Proto si klidně nechte dva nalít víno do jednoho pohárku a pak se o ně podělte," nabádá Sup.

A pokračuje. „Nejlepší na koštování je sedmička. Víno jinak chutná, když se láhev otevře, jinak v její polovině a jinak, když se dopíjí," zamotává vzápětí mnohým hlavu zcela protichůdnou informací.

ČÍŇANÉ A LIPA

Společná degustace se rozjíždí. „Já v tom cítím zralé jablko," snaží se proniknout do tajů sommeliérského řemesla starší muž.

Mezi vinařskými stánky se pohybuje řada lidí se slaměným kloboukem na hlavě. Mají ho ti, kteří vzali valtické koštování vážně a koupili si dvoudenní permanentku. „Je vidět, že většina lidí, co chodí, o víně něco ví," potvrzuje Karla Pazderková z mikulovského Vinařství rodu Pazderků.

Podle ní se na akci, na níž je slyšet češtinu, němčinu i slovenštinu, projevuje móda spíše sladších vín. „Nejvíc jde polosladký Hibernal, pozdní sběr 2015, panenské víno," obhlíží vyprázdněné láhve. A doufá, že návštěvníků s večerem ještě přibude.

Věří v to i jeden z organizátorů Pavel Spálený, který se v jízdárnách objevuje s čínskými obchodníky s vínem. „Akce má velký potenciál. Do třetího ročníku se zapojilo už devětadvacet vinařství z Moravy a Rakouska," pochvaluje si.

Před jízdárnami mezitím začíná své druhé vystoupení cimbálová muzika Podluží. Vzduchem se line vůně nejrůznějších dobrot. Vše už se pomalu chystá na večerní hudební program, který otevře legendární slovenský jazzman Peter Lipa.