Je ráda alespoň za to, že jejich partner z radnice ODS získala šest mandátů. Zda dosavadní starosta a lídr ODS Rostislav Koštial bude další čtyři roky vládnout městu on sám zatím nepotvrdil. „Jednáme. V Mikulově už jsme zvyklí na širší koalice. Oslovili jsme všechny strany,“ řekl.

V minulých volbách potvrdil, že vyjednávání koalic mu jde dobře. Na většinu potřebuje podporu dalších nejméně sedmi zastupitelů. Jazýčkem na vahách mohou být hlasy komunistů a sociálních demokratů. „Jednáme,“ potvrdil Zbyněk Tureček, kterého v novém zastupitelstvu doplní dvě ženy kandidující za ČSSD.


Nejlepší volební zpravodajství z vašeho okresu, kompletní výsledky všech obcí, vizitky zastupitelů okresního města, analýzy možných koalic. To vše nejpodrobněji a nejkvalitněji v pondělním vydání Deníku Rovnost.

Variant je více. „Klidně je možné, že Mikulov bude mít místo jedné dvě místostarostky,“ naznačil Koštial. Získal ve volbách nejvíc preferenčních hlasů.

Voliči vyjádřili podporu také novému sdružení Pro Mikulov. Má čtyři mandáty. Do voleb je vedla Silvie Pelant Janatová, která se v některých tématech proti současnému vedení radnice vymezovala. Deníku Rovnost se jí v neděli nepodařilo zkontaktovat.Do zastupitelstva se dostalo sedm z třinácti kandidujících uskupení. Za vítěznou ODS skončili komunisté, kterým uniklo třetí vítězství v řadě.Nad deset procent získala ještě sdružení Pro Mikulov a Mikulovští.

Volební účast v Mikulově byla necelých 44 procent.