Žluté, červené, ale i oranžové nebo žíhané tulipány, čínské dřevité pivoňky a fialové keře šeříku. To vše v těchto dnech mohou obdivovat návštěvníci lednického zámeckého parku. Okolí jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zámků v zemi vykvetlo zhruba o měsíc dříve, než bývá obvyklé.

Malíř Libor Vymyslický ukazuje na zámku ve Valticích svoje obrazy. Výstavu Krajinou Lichtenštejnů mohou lidé navštívit až do konce srpna letošního roku.
Proč špachtle? Abych nenudil manželku, směje se malíř Vymyslický z Břeclavska

„Příroda je posunutá dopředu a u nás v parku tomu není jinak. Právě nám krásně kvetou tulipány, které máme dovezené přímo z Holandska. Dokonce jsou zde zastoupené i takové druhy, které u nás vůbec nejsou běžné. Kromě toho také už rozkvetly šeříky a čínské dřevité pivoňky,“ prozradila kastelánka zámku Ivana Holásková.

První Pol Point na Moravě otevřeli policisté v Lednici.
VIDEO: Lednice je první na Moravě, případy lze policistům nově ohlásit online

Rozkvetlý zámecký park je v jarních měsících atrakcí, na kterou se míří dívat tisíce lidí. „Návštěva areálu se nyní rozhodně vyplatí. Neměli by s ní otálet především ti, kteří si plánovali právě kvůli rozkvetlé zahradě návštěvu parku na přelom dubna a května,“ nalákala Holásková.

NEUNIKLO VÁM? Lodě vypluly. V Lednici hlásí začátek sezony. Letos potrvá do listopadu

Na Zámecké a Staré Dyji v lednickém zámeckém parku odstartovala plavební sezona.
VIDEO: Lodě vypluly. V Lednici hlásí začátek sezony. Letos potrvá do listopadu