Dvaapadesátiletý chirurg Vladimír Romanov z Rýmařova má už poněkolikáté problémy se soudem. Navíc má podle deníku Právo, který včera přišel s touto informací, od června oficiálně zákaz činnosti. To mu ale nebránilo v tom, aby v břeclavské nemocnici operoval.

Romanov dostal poprvé podmíněný trest v roce 1997 za nedbalost v rýmařovské nemocnici. Tehdy tam zemřela pacientka. Po několika letech v krnovské nemocnici zašil omylem pacientce do břicha operační roušku. Od krnovského soudu za to podle deníku Právo dostal v červnu tříletý zákaz činnosti a pokutu padesát tisíc korun.

Tento týden mu policie sdělila obvinění už potřetí. Před dvěma lety měl při operaci břišní dutiny pacientce poškodit močový měchýř. Žena musela proto podstoupit další operaci.

„Je to podobné, jako když vám někdo dá trest smrti. Trest sice může být vynesen, ale dokud vás neodstřelí, tak žijete,“ řekl deníku Právo Romanov.

Doplnil, že poslední dva případy ještě nenabily právní moci. „Dokážu, že jsem nic nezanedbal,“ uvedl.

Pracovníci chirurgického oddělení včera Romanova celý den zapýrali. Jeho vyjádření se proto nepodařilo získat.

„Vladimíra Romanova jsme přijímali v roce 2005. Z jeho výpisu z rejstříku trestů vyplývalo, že nemá žádný záznam. Zjistili jsme, že Okresní soud v Bruntále Romanova odsoudil ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Soud mu ale zákaz činnosti nestanovil. Nemáme proto důvod přikročit k rozvázání pracovního poměru,“ uvedla ředitelka nemocnice Janka Bambasová.

Více v Břeclavském deníku 11. srpna