Jaký máte vztah k Romům?

K Romům mám velmi dobrý vztah. Úplně stejný jako k Mongolům, Vietnamcům, všem lidem, kteří tady jsou. Nemám s nimi problémy a vážím si všech, kteří pracují. Negativní vztah mám k Cikánům, bílým a ostatním, kteří se poflakují, zneužívají sociální dávky. Chápu tu věc, že někdo skončí v zaměstnání. Pokud to nebylo jeho vinou, tak musí skončit. To je rozdíl od takového, který byl vyhozený z práce za to, že se flákal, že tam kradl a žil způsobem vyžírky. K těmto mám negativní vztah a je mi zase jedno, jestli je bílý, černý, žlutý.

Co říkáte na problémy na litvínovském sídlišti Janov?

Sídliště Janov je daleko, to nebudu hodnotit. V Janově jsem nebyl, je mi naprosto jedno, co se tam děje. Můžu říct své stanovisko k chomutovské starostce. Jestliže nepřizpůsobiví občané dluží městu 240 milionů, z toho 40 milionů je jen na úrocích, tak si myslím, že skutečně vyplacená sociální dávka se převzetím stává finanční hotovostí, kterou je třeba redukovat exekutorem. Pokud to povede k tomu, že si občané udělali splátkový kalendář, tak v tom nevidím vůbec nic špatného. A to, že se pozastavuje můj ministr Kocáb nad tím, že někomu zbyla tisícovka? Na to měl dotyčný myslet, když stál třeba u hracího automatu – i když neříkám, že to dělal každý, to uvádím jako příklad – nebo nakupoval chlast, nakupoval cigarety. Já bych nepřizpůsobivé občany vyřešil do měsíce. Byli by všichni přizpůsobiví a měli by splátkové kalendáře na všechno.

Čtyřiašedesát let od války je dostatečná doba na to, aby se někdo přizpůsobil. A zase je jedno, jestli je to Cikán, bílý nebo kdokoliv.

Co říkáte na politiku ministra Kocába? Ztotožňujete se s ní?

Na našich webových stránkách je zdůvodněno, proč si myslím, že je tohle ministerstvo naprosto zbytečné. Tyto problémy, které s těmito lidmi jsou, řeší, nebo by mělo řešit ministerstvo financí, ministerstvo pro místní rozvoj, policie. Já jsem nabízel svoji osobu na dočasný post ministra na dobu tří měsíců s tím, že toto zbytečné ministerstvo zruším. Za tři měsíce nechci ministerský plat, nechci vůbec nic. Zruším to, vyhážu je a pak se vypařím jak pára nad hrncem.

Jak byste tedy sám řešil romskou problematiku?

Ministerstvo financí řeší finance, řeší odvody. Ministerstvo pro místní rozvoj řeší bydlení, ministerstvo školství zase to, aby děcka chodily do školy. Zloděje řeší ministerstvo vnitra a ministerstvo spravedlnosti. Ministerstvo pro národnostní menšiny je tím pádem naprosto k ničemu. Bylo zřízeno vyloženě proto, že zelení nastoupili do vlády, aby měli ministerský flek. Jiný důvod nevidím.