Přednášku v sobotním odpoledni sledují řady lidí. I děti, jako například malý Jiří Pešl, který přijel až z Horní Plané. „Zavítali jsme sem hlavně kvůli Jakubu Vágnerovi. Náš syn je snad jeho největší fanoušek. Už se s ním vyfotil a má od něj i podepsaného kapra. Všechny Vágnerovy cestopisy zná skoro nazpaměť, v televizi jej sleduje pravidelně," prozrazuje otec Jiří.

Na pódiu při přednášce je Jakub Vágner asi jedinkrát za celý den na chvíli sám. Jinak je zahlcený žádostmi o podpis nebo společnou fotku. „Moc z doprovodného programu nevidím. Ale davy lidí, které sem přichází, ukazují, že sportovní rybolov a rybaření je jednou z hlavních zájmů lidí v České republice. Je hezké vidět, že je tady i spousta malých dětí," je spokojený Vágner.

Součástí programu je také vyhlášení výsledků mistrovství světa v lovu kaprů, které se odehrávalo celý týden na Nových Mlýnech. Šampionem se stává za ovací publika poprvé český tým pod vedením Karla Nikla. Jejich tři největší úlovky váží 58,6 kilogramu. Trofej jim předává hokejová legenda Dominik Hašek.

Markéta Samková s dcerou zase přijíždí z Horních Věstonic na ukázku výcviku asistenčních psů. „Je to poučné. Pes vycítí, o jakého jde člověka, jestli je to dítě nebo dospělý. Také máme štěně a plánujeme mu dát výcvik," říká žena. K vidění je i zásah policistů se psy.

Na pódiu se střídají The Party Band, cimbálová muzika Krepina a další. Večer pak dorazí Michal David.