VEČÍREK. Ve stylu šedesátých let se v pátek od sedmi hodin večer rozjede v Břeclavi valentýnská párty. Místo: restaurace Pipi gril. Vzkaz: „Hostům v kostýmech rozdáváme půlnoční polévku." Téma je široké. Pořadatelé očekávají například příchod návštěvníků oděných jako hippies.

VÍKEND V LÁZNÍCH. Zatímco párty využíjí nejspíš aktivnější lidé, do Lednice zamíří ti, již touží po chvíli oddychu a relaxace. Vedení tamního Spa hotelu Miroslava nabízí valentýnský víkend pro dvě osoby.

„Věnujte čas jeden druhému a užívejte si společně strávených chvil v nádherném a klidném prostředí Lednicko-valtického areálu," uvedli zástupci hotelu na webových stránkách. Součástí nabídky je třeba relaxační koupel, indická masáž hlavy nebo také snídaně.

KULINÁŘSKÝ ZÁŽITEK. Kdo se s partnerem vydá do Mikulova, může si kromě prohlídek unikátních památek dopřát speciální valentýnské menu v tamní Eat Art Gallery.

Od čtvrtku do neděle lze využít takzvané valentýnské romantické separé. Příchozí si pochutnají na ústřicích s citrónem v rukolovém hnízdečku, humřím salátu, pivní polévce nejen pro zamilované, dančím steaku lásky s chřestem a čokoládovém tiramisu s vaječným koňakem. „Zájemcům o poskytnutí mileneckého azylu nabízíme ubytování s třicetiprocentní slevou, láhev sektu zdarma a snídani," lákají provozovatelé galerie.

JÍZDA NA SEGWAY. Návštěva Mikulova se ponese zejména v duchu poklidného pojídání, dobrodružnější povahy však využíjí spíše netradiční příležitost v Břeclavi: jízdu na unikátním dvoukolovém elektrickém vozítku segway.

„Ke každému dárkovému poukazu na hodinovou jízdu pro dva, tedy k pronájmu alespoň dvou vozítek, získáte láhev vynikajícího vína," stojí na webových stránkách břeclavské půjčovny. Poukaz není třeba využít ihned, jejich platnost trvá až do prvního červencového dne.

POCHUTNÁNÍ S RŮŽÍ. Speciální nabídku připravili do soboty rovněž v břeclavské restauraci Taverna, kde nabízí valentýnské menu pro jednu i dvě osoby. K dostání bude například parmská šunka s medovým melounem či medailonky z vepřové panenky podávané s brusinkovou omáčkou. Dámy si jako pozornost odnesou růži.

NEBO S VÍNEM. Až do neděle trvá nabídka valentýnského menu Vinařského domu ve Velkých Bílovicích. Do stejné doby i ve stejném městě lze navštívit rovněž Hotel a restauraci Mádl. I tam se návštěvníci dočkají romantické chvíle nad porcí speciálního pokrmu.