Čtvrtým týdnem je zcela uzavřená silnice první třídy číslo 40 na průtahu Valticemi. Státní silničáři zde pokračují v náročné a nákladné rekonstrukci zhruba čtyřsetmetrového úseku od křižovatky ulice P. Bezruče a náměstí Svobody až po křižovatku s ulicemi Krátká a Klášterní. Zcela uzavřená bude cesta, která je hlavní spojnicí Mikulova s Břeclaví, patrně až do začátku července.

„Aktuálně na stavbě kopeme kanalizaci a stále pracujeme na přeložkách inženýrských sítí. Kompletní rekonstrukci silnice jsme zahájili 6. května. Jedná se o úsek, který začíná u železničního nadjezdu, pokračuje ulicemi Mikulovská a Břeclavská končí u odbočky do ulice Josefovská,“ sdělila mluvčí státních silničářů Lucie Trubelíková.

Agrotec Petronas rally Hustopeče: Jan Kopecký a 160 km rychlostních zkoušek
Agrotec Petronas rally Hustopeče: Jan Kopecký a 160 km rychlostních zkoušek

I nadále tak platí úplná uzavírka opravovaného úseku. A to až do letních prázdnin. „Osobní vozidla jezdí po místních komunikacích, nákladní automobily po objízdné trase přes Zaječí. Následně bude provoz vedený stavbou kyvadlově na semafory,“ informovala Trubelíková.

Státní silničáři čtvrtým týdnem pokračují v opravách cesty na průtahu Valticemi.Státní silničáři čtvrtým týdnem pokračují v opravách cesty na průtahu Valticemi.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Hlavní práce by podle všeho měly být hotové do konce letošního roku. „Dokončení nás ještě čekají začátkem příští stavební sezony,“ naznačila mluvčí.

Více jak kilometr dlouhá kompletní oprava spojnice mezi Břeclaví a Mikulovem vyjde státní silničáře na osmašedesát milionů korun bez daně.

Větrná elektrárna. Ilustrační foto
Možný domov pro nové větrné turbíny? Hrušky a Moravský Žižkov na Břeclavsku

Jak Deník začátkem měsíce informoval, objízdné trasy dělaly především zpočátku řidičům nemalé potíže. „Jde to dost poznat, že lidé, potažmo zákazníci, nejsou schopni najít cestu na náměstí. Značení je velice špatné. Na druhou stranu, co se používá, to se opotřebovává, takže opravu je potřeba udělat. Bude to tady určitě hezké,“ nastínil Milan Hoštický, restauratér a majitel podniku Albero na náměstí.

A připomněl nedávnou rekonstrukci autobusového nádraží. „Byly to tehdy nervy, ale dalo se to vydržet. A dnes je to krásné a funkční,“ pochvaloval si.

KOMPLETNÍ UZAVÍRKA SILNICE I/40 ve Valticích

  • trvá od 6. května do 17. června letošního roku
  • uzavřený bude asi čtyři sta metrů dlouhý úsek silnice od místa křižovatky ulic Břeclavská, Mikulovská, P. Bezruče a nám. Svobody až před křižovatku ulic Břeclavská, Krátká a Klášterní
  • objízdná trasa pro osobní auta a autobusy povede jednosměrně od Mikulova z ulice Mikulovské po ulici Malá strana k silnici II/422 do ulice P. Bezruče (ve směru na Lednici) nebo dále po ulici Klášterní k ulici Břeclavská (ve směru do Břeclavi)
  • od Břeclavi povede opět jednosměrně z ulice Břeclavská po ulici Jabloňová k silnici II/422 v ulici P. Bezruče (ve směru do Lednice) nebo dále po ulici Zahradní k silnici I/40 k ulici Mikulovská (ve směru do Mikulova)
  • kvůli uzavírce je přesunutá autobusová zastávka Valtice, nemocnice do ulice Klášterní a Jabloňová
  • obyvatelé ulici Jabloňová, Zahradní, Malá strana, Klášterní, Josefská musejí počítat s omezením v parkování aut na silnici
  • objízdná trasa pro nákladní auta vede přes Zaječí