Z ankety, ve které se redaktoři ptali místních, co jim na jejich městě vadí nebo co by chtěli změnit, vyplynulo, že mají pocit, že turistům nabízí Valtice všechno, ale na místní se trochu zapomíná.
„Nemyslím si, že všechno děláme především pro turisty. To mají na svědomí především podnikatelé. A město pořádá akcí spoustu. Lidé na ně ale chodí jen zřídka. Proto nevím, co konkrétně měli lidé na mysli,“ přednesla své argumenty Lvová.

Na otázku šéfredaktora Břeclavského Deníku Michala Šupálka, co hodlají radní dělat s Úvaly, které trpí nedostatkem financí, starostka odpověděla: „Není to o tom, že na Úvaly zapomínáme. Je to všechno o penězích. Dřív tam nebyla vůbec žádná infrastruktura, dnes už mají Úvalští alespoň vodovod. Dodneška na něj město splácí úvěr,“ uvedla Lvová a hodila do placu také několik přesných čísel. „V Úvalech žije přesně sto dvacet sedm obyvatel. Pro tak malý počet lidí se těžko přidělují peníze. V nejbližší době se Úvalští dočkají nových komunikcí,“ přislíbila veřejně starostka.

Možnost zeptat se na ožehavé otázky hlavy města ale měli také příchozí. „Co budete dělat s holuby, kteří znečišťují město?“ dotázal se jeden z nich. Lvová se ale nezalekla a zvídavému muži pohotově odvětila. „Na památky jsme instalovali zábrany, aby na ně holubi nesedali. Nic jiného dělat nemůžeme. Střílení je zakázáno,“ přiblížila.

Pozadu ale nezůstal ani krajský šéfredaktor Deníku Pavel Macků. Jeho dotaz se dotýkal městského kina a koupaliště. Ani tentokrát ale starostka přítomné nepotěšila. „Na provoz koupaliště nemáme peníze. A kino? Není ho kde promítat. Stará budova už ávno nepatří městu,“ nastínila problém. Příchozí bavily také krásné valtické mažoretky a místní mužáci. Sílu svého kopu si mohli vyzkoušet na Radar Gatu. Pro všechny bylo připraveno také občerstvení za kupón z novin.