Starostka Terezie Lvová (na snímku) a místostarostka Pavlína Vlková si ale ze své legrační přezdívky nic nedělají. „Vím o tom, že se nám říká město šelem a docela mě to baví. Tady v okolí žije spousta Vlků, ale můj manžel Lev přišel ze severní Moravy, z Oderských vrchů,“ vypráví Starostka Terezie Lvová.
Podle jejích slov se za léta, co nosí příjmení Lvová, setkala na Břeclavsku se stejným jen jednou. „Před několika lety mi zatelefonovala nějaká starší paní, že je také Lvová a že by se chtěla se mnou seznámit. Docela dlouho jsme si povídaly, ale nakonec jsme se nikdy doopravdy nesešly,“ pokračuje v líčení.
Se svým příjmením si užila i hodně legrace. „Občas mi někdo řekne lvice, ale to mi nevadí. Na to jsem zvyklá. Můj manžel měl ale zábavnější příhodu. Pracoval jako zootechnik a potřeboval objednat krmení pro zvířata, tak volal zásobovači. Ten se do sluchátka ozval jako Vlk. Když mu manžel řekl ‚Tady Lev‘, tak mu Vlk několikrát položil telefon, než zjistil, že si z něj nedělá legraci,“ směje se starostka.

To v Mikulově dosáhla souhra příjmení naprosté dokonalosti. Kulhavý, Chromý a Hluchý. Místostarosta, bývalý zastupitel a vedoucí odboru životního prostředí. Podle slov místostarosty Eduarda Kulhavého jim ale Mikulovští ještě žádnou vtipnou přezdívku nevymysleli. „Samozřejmě, že jsme to zaregistrovali, ale nijak zvlášť jsme se nad tím nezamýšleli. V Mikulově je vůbec spousta zajímavých příjmení,“ říká tajemně.