Chceme více strážníků, znělo už v minulosti z úst řady obyvatel Valtické, největšího břeclavského sídliště. Nejproblémovější místo ve městě, jež se potýká s kriminalitou, je však stále bez uniformovaných mužů.

Přitom město tady policejní služebnu plánovalo. Jediným krokem však zatím zůstává cedule s nápisem městská policie. „Hlídku tady skoro nepotkáte, a to slíbili, že tady budou mít služebnu,“ stěžovala si například Miluše Pohanková. Podle velitele městské policie v Břeclavi Zdeňka Hermana je ale vše na dobré cestě. Zázemí strážníků, které vznikne v budově základní školy, by mohli policisté začít využívat už zhruba v polovině září.

Zádrhelem je pouze nábor nových uchazečů. „Výběr je složitý, ale několik policistů jsme už vybrali. V širším výběru je i jeden romský uchazeč,“ popsal přípravy s otevřením služebny Herman. Prostory by měly sloužit dvěma hlídkám. Ty se budou Na Valtické střídat. Tím však výčet pozitivních zpráv pro obyvatele sídliště končí. Požadavky některých stěžovatelů, a sice vznik stále služebny, nyní radní určitě nevyslyší.

Strážníci budou Na Valtické mít jen jakousi přechodnou stanici. „Nemyslím si, že by bylo potřeba, aby zde byla stálá služebna. Kriminalita tady nevybočuje z běžného průměru,“ tvrdil Herman. Nově příchozí policisté by běžně sloužili v Břeclavi. Mimo to by k stálým obhlídkám vyjížděli i Na Valtickou, kde by měli k dispozici zázemí. „Samozřejmě, že pokud toto bude nedostatečné, není vyloučeno, že budeme jednat o stálé služebně,“ poznamenal.

Taková varianta je však zřejmě předem odsouzena k nezdaru. Radní totiž hovoří - v případě vzniku stálé služebny - o neekonomičnosti. „Vycházíme z toho, že dnes má městská policie určitý počet policistů a sídlí tam, kde sídlí,“ nechal se slyšet místostarosta Břeclavi Pavel Dominik.Jak říká, pro zřízení další služebny nejsou ani pádné důvody. „Nemám žádné informace o tom, že by si někdo na nynější práci strážníku Na Valtické stěžoval,“ dodal.

Situace na největším břeclavském sídlišti tak, co se týče boje s kriminalitou, dozná zřejmě jen kosmetických změn. Ve hře není ani kamerový systém, který je údajně příliš nákladný.