Valtické tak nyní čeká výstavba nového vodojemu, vodovodních řadů a přípojek. „Jde o investici společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav, na níž se podílíme i my jako město. Počítáme s náklady okolo sedmdesáti milionů korun,“ prozradil starosta Pavel Trojan.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.

Valtice čítají asi tři a půl tisíce obyvatel. „V sezoně je zde však lidí jednou tolik. Je obrovský tlak na spotřebu vody. V letních měsících je tak velká, že stávající řad technicky nedostačuje. Okolní okrajová místa Valtic jsou nyní zásobena tlakovými stanicemi, což má ale vliv na snížení tlaku vody v centru,“ přiblížil situaci starosta.

Stávající vodojem v severní části města dosluhuje. Půjde k zemi. Stavět se naopak bude na opačné straně města vodojem podzemní.

„Výškové uspořádání Valtic je poměrně členité, mezi sto osmdesáti až dvěma sty čtyřiceti metry nad mořem, což přináší přirozené komplikace v provozování vodárenské infrastruktury a zásobování města pitnou vodou,“ uvedla mluvčí společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Eliška Windová.

Město je zásobeno vodou z úpravny v Lednici. Vodovody a kanalizace Břeclav nyní pokračují v přípravě projektu, vyřizuje se také stavební povolení.

„Smyslem možné budoucí stavby je zajištění koncepčního řešení zásobení horního tlakového pásma ve Valticích, které umožní další rozvoj bytové a jiné zástavby v lokalitách s vyšší nadmořskou výškou, tedy směrem ke státním hranicím,“ sdělila Windová.