„Pod vedením režiséra Eugena Sokolovského se tak zdejší zámecké prostory znovu změní v kulisy klasického pohádkového příběhu o lásce, která musí překonat nejednu překážku,” prozradila mluvčí brněnského studia Hana Orošová.

Jak mluvčí připomněla, velkou část pohádky štáb natočil už letos v srpnu. „Hlavní hrdinové, princezna Laura a její vyvolený princ Jan, zažili nejednu náročnou natáčecí scénu na Dalešické přehradě, v moravskokrum­lovské oboře, Moravském krasu a právě valtickém zámku,” nechala se slyšet Orošová.

„Sněžný drak je krásný klasický pohádkový příběh, ve kterém láska překonává všechny překážky,“ zamyslel se režisér Eugen Sokolovský, který se netajil spokojeností s představiteli hlavních rolí. Těmi jsou Petra Tenorová, Petr Lněnička, Saša Rašilov, Zuzana Slavíková, Jitka Čvančarová, Arnošt Goldflam, Martin Myšička, Pavlu Tomicová či Jiří Pecha.

„Spolupracuje se s nimi báječně, i když po nich nezřídka chceme kaskadérské kousky,“ usmíval se režisér Sokolovský s tím, že na televizní obrazovce se Sněžný drak objeví zřejmě až v závěru příštího roku.