V pátek a v sobotu je bude hostit hlavní nádvoří tamního zámku. Pro návštěvníky je vždy od dvanácti do osmnácti hodin připravený bohatý program a řada atrakcí, a to i pro děti.

„Rádi bychom upozornili například na ledovou knížecí korunu, kterou budeme v zámeckém areálu instalovat v pátek v deset hodin dopoledne. Právě ona bude po oba dva dny symbolem slavností. A také na unikátní projekci na stěnu zámku nazvanou Návrat zlatého kočáru Josefa Václava z Liechtensteina,” vyzvedl dvě z chystaných nevšedních lákadel společné akce státního zámku a města valtický kastelán Michal Tlusták.

„Adventní akce začínají být na památkových objektech dobrou tradicí a ani my nechceme zůstat pozadu. Navíc město chtělo uspořádat adventní jarmark na náměstí. Když jsem přišel za místostarostou s naší nabídkou, přivítal ji s tím, že město se rádo připojí,” přiblížil pozadí premiérových zimních slavností .

Dvoudenní jarmark na nádvoří nabídne návštěvníkům například moravskou zabijačku, zvěřinu, uzené, degustaci fortifikovaných vín, soutěž o nejlepší punč, svařáky, medovinu, čokoládu, koláčky, med, kaštánky, přesňáky nebo trdelníky.

„Kromě ochutnávky moravských specialit a nejen horkých nápojů chystáme v poledne a ve dvě hodiny odpoledne také mimořádné prohlídky zámku. A v jednu hodinu zámeckého sklepa. Stejně jako jedinečný dětský program v pohádkovém lese,” vypočítal další akce Tlusták.

Ke sváteční atmosféře přispěje i noční osvětlení zámku, prodej vánočních ozdob a večerní program ve sklepech valtických vinařů. Páteční odpoledne v zámeckém areálu obohatí svým vystoupením soubor Výběr z Bobulí. V sobotu od dvou hodin jsou na programu folklorní pásma valtických mužáků a souborů Modrásek a Valtičánek. V osmnáct hodin pak začíná koncert v zámecké kapli.

Zajímavým zpestřením v podzámčí může být rovněž košt archivních vín v hale na Střelecké nebo Poslední leč v hotelu Hubertus.