„Ještě, že máme babičky, které nám napekly. Kromě pečování o děti se ještě teď starám o stěhování, které u nás v těchto dnech finišuje. Chceme jej stihnout do Vánoc. No a k tomu všemu téměř pořád vařím. Je to k neuvěření, ale moje děti toho opravdu hodně sní,“ usmívá se sympatická maminka, na které není ani po celodenním shonu znát jakákoli únava.

„Jsem ráda, že mám k ruce chůvu z Remedie, která mi pomáhá osm hodin denně. Bez ní bych péči o děti a úklid nezvládla. S trojčátky totiž uklízíme pořád. Výpomoc chůvy naštěstí podporuje jak stát, tak městský úřad. No a samozřejmě by to taky nešlo bez babiček a dědečků. Mám výhodu, že jsou obě dvě z Lanžhota,“ vysvětluje Šestáková, jež svoje milé děti chválí.

„Ačkoli jim teď rostou zoubky, spinkají téměř bez jakýchkoli problémů. Je ale pravda, že pokud se jedno z nich probudí, chce si většinou povídat. No a tím pádem vzbudí i ostatní dvě,“ říká s úsměvem Lanžhotčanka, která už má vánoční dárky pro Péťu, Aničku a Jiříčka zabalené.

„Dárečky už jsem zabalila. Teď jen řešíme s manželem problém, kam a jak umístíme vánoční stromeček. Jestli ho přivážeme nebo jen tak necháme stát. Několik známých nám dokonce radilo, abychom ho zavěsili na strop,“ svěřuje se Šestáková s tím, že stromeček nazdobí už den před Štědrým dnem.

„Máme takový zvyk, že když je stromeček v obýváku nazdobený, nechodíme k němu dřív než o Štědrém večeru,“ popisuje maminka trojčátek, která se z letošních Vánoc těší o to víc, že je její děti začnou více vnímat.

„Myslím, že letos už by si i samy mohly rozbalit dárečky. Hračky však nekupujeme trojí. Většinou každému jinou a tu si potom děti půjčují,“ vypráví Šestáková, kterou příchod na svět hned tří dětí najedou překvapil.

„Manžel si přál více dětí. Nejprve nám řekli, že to budou trojčátka, potom nám podle ultrazvuku sdělili, že vidí bít dvě srdíčka. To jsem byla trošku smutná, už jsem se těšila na tři děti. Ale nakonec nás po další kontrole doktoři ujistili, že to opravdu trojčátka budou,“ vzpomíná maminka.

Jak dodává, o tom, co péče o trojčátka obnáší, neměla do poslední chvíle tušení. „Čekala jsem, že to nebude snadné,“ doplňuje sympatická žena.