Výtěžek prvního koncertu podpoří nový dětský rehabilitační stacionář Vlaštovka právě v Hodoníně. „V jedinečném složení zpěváků hodonínského gymnaziálního sboru Barbastella, sboru Polyfonia Gymnázia Břeclav, sboru GYMUM Gymnázia Pavla Křížkovského Brno a muzikantů komorního orchestru ZUŠ Hodonín zazní hudba benefičního projektu Vánoční ozvěny už počtvrté,“ upozornil sbormistr Barbastelly a ředitel hodonínské Základní umělecké školy Josef Ilčík.

Připomněl, že společné koncerty Vánočních ozvěn jsou unikátní nejen počtem mladých účinkujících na společném pódiu, ale i společnou myšlenkou. Tedy díky uspořádaným koncertům přispět na dobrou věc. „Letošní čtvrtý ročník Vánočních ozvěn navazuje na úspěšné předchozí ročníky, které podpořily dětská oddělení nemocnic, jednotlivce nebo organizaci Nedoklubko,“ doplnila za Barbastellu pedagožka Marie Ilčíková.

Studenti zpívají přání s podporou předčasně narozených dětí
Video: Seasons of Love od hodonínských studentů. Slyšte jejich hudební přání

První koncert se uskuteční v neděli 18. prosince v 17 hodin v kulturním domě v Hodoníně a jeho výtěžek bude poputuje na dětský stacionář Vlaštovka. Druhý koncert Vánočních ozvěn se koná o den později 19. prosince v 18 hodin v Zámecké jízdárně ve Valticích. Předprodej vstupenek začal 28. listopadu v Informačním centru města Hodonína a na rezervačním webu DK Hodonín nebo prostřednictvím smsticket.cz