V prostředí michelinskou hvězdou oceněné restaurace v hotelu Redisson Blu Alcron v Praze strávil týden. „Stáž jsem absolvoval díky kamarádovi, který mi poradil a pomohl se tam dostat,“ vypráví Hlavenka.


Zkušenost učit se od uznávaných profesionálů v oboru bere třiadvacetiletý kuchařský talent jako jeden z největších zážitků ve svém životě. „Stáž je práce, za kterou nedostanete zaplaceno, ale dá vám zkušenost do života. Pro mě to byl neuvěřitelný zážitek. Stáž trvala necelý týden. Za tu dobu jsem se hodně naučil a spoustu věcí mi vysvětlili,“ popisuje absolvent Gymnázia a Středního odborného učiliště v Mikulově, který má za sebou mimo jiné také vaření pro prezidenta Miloše Zemana při jedné z jeho návštěv Jihomoravského kraje.

Mezi jídly, které Mikulovan v Praze vařil, bylo moravské bílé zelí s knedlíky plněnými uzeným masem. „Rady od Romana Pauluse byly, že si mám jít vždy za svým i přes překážky. Dále, že bych měl být za každou cenu stále pokorný. Tím se řídím. Všechna jídla, která připravuji, dělám z lásky. Vaření neberu jako práci. Je to vášeň, srdeční záležitost. Do každého vaření vkládám kus sebe,“ říká kuchař.