„Je pro mě příjemným překvapením, že se někdo z podnikatelské sféry rozhodl takto podporovat mládež. Peníze se budou hodit. Už za několik týdnů jedeme na kvalifikaci na mistrovství světa, které bude v Chorvatsku, do slovenských Piešťan," děkoval choreograf E. M. Dancers Tomáš Vágner.

Břeclavská skupina, která zastřešuje na šedesát tanečnic od šesti od osmnácti let, ale chystá i další projekty spojené s moderním tancem. Například novou show na motivy Popelky.

Loni vzniklý nadační fond navíc ve čtvrtek věnoval „nad plán" i pět tisíc korun devítiletému tenistovi Štěpánu Nešporovi. „Syn je žákovský talent, ale sociální situace naší rodiny není kdovíjaká. Manželka je na vozíčku. Proto jsme zkusili požádat o pomoc. Za peníze moc děkujeme, Štěpánovi zaplatí dva měsíce hraní v hale," přivítal podporu otec malého tenisty Luděk Nešpor.

Manželé Mikulečtí chtějí penězi ze „svého" fondu podporovat hlavně sportující mládež. Jak slíbili, každý měsíc na jeho účet přispějí třemi tisíci korunami. „Celý život jsem sportoval, proto bych rád přispěl k rozvoji sportovních talentů zejména z Břeclavska," řekl Mikulecký.

„Myšlenka pomáhat dětem mě drží už hodně let. S některými se díky spolupráci s břeclavskou Remedií scházím u koní. Jsem ráda, že nyní pomůžeme i dalším," přidala se jeho žena.

Dbát chtějí zejména na maximální transparentnost a důvěryhodnost fondu. V jeho tříčlenné správní radě zasedne kromě Mikuleckého také syn slovenské herečky Tomáš Vášáry a regionální osobnost, jejíž výběr ještě neskončil. Všichni bez jakéhokoliv nároku na odměnu, aby se jako u některých jiných nadací nestalo, že polovina peněz „padne" na výplaty.

„Budeme také pravidelně veřejnost informovat, komu a proč peníze dáváme. Už ve druhé polovině letošního roku chceme podpořit dalších pět až deset projektů," sdělil Mikulecký, který zpočátku počítá s celkovým objemem pomoci v řádu desetitisíců korun.

Vášáryová, která je tváří jedné z největších nadací pro děti na Slovensku, aktivity Mikuleckých podpořila. „Budu-li moci, ráda přispěji svými zkušenostmi. Lidí, kterým je třeba pomoci, je dnes hodně. I kdyby se to mělo týkat jen jednoho člověka, i to stojí za to. Pomáhat druhým je jedna z nejdůležitějších věcí v životě," uvedla v Břeclavi populární herečka (na snímku s tanečnicemi E. M. Dancers Romanou a Ester.