Pochutnat si po ránu na krajíci chleba s medem nebo se zakousnout do vánočního cukroví? Na Břeclavsku to bude podle všeho problém. Kvůli špatnému počasí a výskytu nemocí u včelstev může být zlatavá tekutina zanedlouho nedostatkovým zbožím.

„Letošní sezona není rozhodně dobrá. Medu bude každopádně méně, protože hodně včelstev ubylo. A to jak kvůli nemocem, tak i tomu, že řada včelařů už odešla do důchodu a nikdo je nenahradil,“ míní břeclavský včelař Karel Baťka, který se drobným medonosným hmyzem zabývá téměř půl století.

„Bohužel hodně včelstev se muselo zlikvidovat. Na Břeclavsku se totiž rozšířil včelí mor, který tady prakticky nebyl. Vliv mělo i suché počasí, takže výnos nebude takový, jaký by si všichni představovali,“ posteskl si dvaasedmdesátiletý včelař.

Medem, který má léčivé účinky a řada lidí mu dává přednost před cukrem či jinými sladidly, se ale regály obchodů i přes špatnou sezonu včelařů jen hemží. Odborníci ale upozorňují, že sklenice medu zakoupená v supermarketu nemusí být vždy vhodnou volbou.
Spotřebitel se nedozví přesné složení výrobku, který si kupuje. Evropské zákonodárství to totiž nevyžaduje. „Navíc hodnota tohoto medu je diskutabilní. Med z Číny, Kuby nebo Mexika obsahuje hodně cukru a málo vitamínů,“ poukázal na nevýhody Baťka.

Dovozový med tak většinou konzumenty příliš neuspokojí. „Med samozřejmě kupujeme, ale snažíme se ho vždy koupit přímo od včelaře. Když jsme ho koupili normálně z obchodu, nic moc to s klasickým medem společného nemělo. Moc nám nechutnal,“ přiznala Jana Binková z Hrušek.

Také některá pekařství a cukrárny mají s ošizenou lepivou dobrotou špatné zkušenosti. Před vánočními svátky se tak pokusí vyhovět zákazníkům a na oblíbené zákusky použít výhradně med od nejbližšího včelaře.
„Naštěstí mám soukromého dodavatele, takže prozatím nedostatek nepociťuji. Ale nedovedu si představit, že bych pekla z dovozového medu. Jednou jsem to zkusila a už to nikdy neudělám. Jednoduše mi připadá, že tento med není med, ale jen oslazená voda,“ popsala své špatné zkušenosti cukrářka Dana Kaňová z Morkůvek.

To potvrzuje i Eva Báhenská z Mikulova, jejíž specialitou je výroba minizákusků. „Obecně nemám k supermarketům důvěru. Pokud potřebuji med, tak se snažím jít přímo ke včelaři,“ přiznala další cukrářka svou nedůvěru k medu ze zahraničí.
Varovným signálem, že zahraniční med se tomu domácímu nevyrovná, může být i nedávná rozsáhlá kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Ta odhalila u obchodních řetězců na osm druhů medů, které byly pančované třtinovým a kukuřičným cukrem.