Ještě v minulém volebním období jste byl radním jihomoravského kraje, předsedou ČSSD na Břeclavsku a starostou Břeclavi. Jak se nyní bez toho všeho máte?

Sedmnáctého listopadu to byl rok, kdy jsem ukončil svoji politickou kariéru. Kupodivu jsem přibral, což mně hrozně vadí (úsměv). Není mi jedno, co se ve městě děje. Na druhé straně mám mnohem víc času sám na sebe. A materiálně rozhodně nestrádám.

Politika vám nechybí?

Je to adrenalinová záležitost. Nemohu říct, že by mi nechyběla. Stojí přede mnou ale jiné výzvy.

Jaké?

Především moje práce.

Členem sociální demokracie jste zůstal. Fungujete například 
v roli poradce?

Jsem poradcem hejtmana Michala Haška pro oblast zdravotnictví. Co se týká současného vedení Břeclavi, tam není o moje rady zájem.

O jakých tématech jste se s hejtmanem bavili?

Nezlobte se, tyto věci jsou důvěrné. Nepřísluší mi, abych se k nim vyjadřoval.

Před posledními komunálními volbami jste řešili vnitrostranické spory, po kterých jste se rozhodl vzdát místa na kandidátce. Jak na to nahlížíte s ročním odstupem?

Vždy jsem se postavil na správnou stranu. Tomu, co se děje nyní na radnici a co se děje v břeclavské sociální demokracie, přesně odpovídá nahrávka, která se v té době objevila (záznam zachycuje některé vulgárně hovořící členy ČSSD, probíralo se i téma veřejných zakázek – pozn. red). Stydím se za lidi, kteří studu nemají.

Celý rozhovor si přečtěte v pátečním vydání Břeclavského deníku Rovnost