Událost byla nahlášena před půl pátou odpoledne. V momentu, kdy k pádu výtahu došlo, nacházelo se v něm třináct lidí. Jen jeden člověk byl zraněn.

„Na místě zasahují dvě posádky záchranářů, lékař a inspektor. Z těch třinácti osob je skutečně pouze jedna zraněna. Jedná se o seniorku ve věku okolo sedmdesáti let,“ sdělila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová s tím, že žena byla transportována k dalšímu ošetření a péči.

Policie. Ilustrační snímek
Policejní oddělení vedl muž s padělaným diplomem. Procházelo mu to rok

Záchranáři ostatní osoby prohlédli a bylo rozhodnuto k jejich přemístění na urgentní oddělení nemocnice k preventivnímu vyšetření. „Tyto osoby nejsou zraněné,“ dodala Poštová.

Přetížený výtah

Nehoda je nyní předmětem šetření. „Výtah s třinácti lidmi se v druhém patře utrhnul a zřítil se. Na místo míří servisní technik. Celou věc jsme zdokumentovali a nyní se bude celá věc vyšetřovat,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. „V době pádu bylo ve výtahu celkem 13 osob, a to i přes maximální povolenou kapacitu 6 osob. Další souvislosti vyšetřuje policie,“ uvedli později pražští hasiči na sociální síti.

Podle nemocnice byly mezi cestujícími i čtyři děti.

Tramvajová zastávka Václava Jiřikovského, 13. června 2023, Ostrava-Dubina
Kdo stojí za únikem drastických záběrů smrti cyklisty? Možností je několik

Mluvčí nemocnice Bulovka Eva Stolejda Libigerová ČTK řekla, že výtah spadl v budově číslo tři, kde působí oddělení ORL a která patří pod magistrát. „My si tuto budovu pronajímáme, z technického hlediska pod nás nespadá,“ uvedla.

Policie dále informovala, že v současnosti je celý incident vyšetřován pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. „Kriminalisté v místě šetření zjistili, že výtahem v tu dobu opravdu jelo třináct osob. Ty budou všechny pro potřeby šetření vyslechnuty,“ sdělil Rybanský. 

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda poděkoval na twitteru pražským hasičům za profesionální zásah a uvedl. „Nešťastná událost a zjevně zbytečná nehoda. Podle mých informací z místa byl výtah po kontrole a v dobrém stavu, zřítil se nejspíš opravdu kvůli přetížení - jel v něm dvojnásobek lidí. Dbejte prosím limitů a nezapomínejte na bezpečnost svoji ani ostatních! Zraněné paní přeji brzké uzdravení, ostatním, ať se z toho nepříjemného zážitku brzy zotaví.“