„Abych řekl pravdu, tak 
o žádné soutěži ani nevím. Moc se na obrazovce neobjevujeme, ale tak snad se to ještě změní. Uvidíme. Určitě budeme moc rádi, když nás naši krajané podpoří svými hlasy. Budeme za to vděční," řekl jeden z lanžhotských mužáků Josef Uher.

Šlágr Jednička je druhý ročník ankety popularity, kterou vyhlásil regionální Deník spolu s Šlágr TV. Hlasovat pro oblíbené zpěváky, zpěvačky a kapely je možné do pátku 14. února. O týden později se pak uskuteční vyhlášení výsledků a udílení cen v bratislavském kulturním domě Istropolis. Pořádající televize bude ceremoniál vysílat přímým přenosem.

Jména z regionu
- mužáci z Lanžhota
- František Uher z Lanžhota
- dechová hudba Palavanka

Známými jmény v anketě jsou již zmiňovaní mužáci z Lanžhota, lidový vypravěč Franta Uher či dechová hudba Palavanka ze Staroviček. „Vůbec nevím, že jsme v nějaké nominaci. Do Šlágr TV jsme šli asi před rokem s tím, že Česká televize dechovky nevysílá. Rozhodli jsme se, že to zkusíme. V Dechparádě, což je hitparáda dechových hudeb, se držíme do prvních třech míst," liboval si člen Palavanky Hynek Novotný.

Soutěž má osm kategorií a hlasující mohou podpořit své oblíbence v každé z nich. „Otevíráme druhý ročník dnes již prestižní ankety, ve které mohou zájemci vybírat v každé kategorii z dvanácti nominovaných interpretů Šlágr TV," uvedl zakladatel televize Karel Peterka.

Rozhodovat, kdo bude Šlágr jedničkou, může každý. A jak hlasovat? Možné je to třemi způsoby. Buď odesláním sms zprávy, hlasováním na webových stránkách hudebně zaměřeného kanálu, nebo posláním dopisu. Podrobnosti a seznam nominovaných lze najít na internetových stránkách Šlágr TV.