Celkem jde o investice za asi pět a půl milionu. „Ve škole Nádražní doděláváme ve dvoře venkovní fasádu a žaluzie. Rekonstruujeme také schodiště ve škole Komenského, které bylo kvůli nevyhovujícímu stavu celý rok zavřené. Kompletně pak opravujeme Pastelku. Ta by měla být hotová do poloviny září. Zbylé dvě akce zvládneme o prázdninách,“ vyjmenovala hustopečská starostka Hana Potměšilová.

V Břeclavi letos řeší především akutní stavy. „Nyní opravujeme střechu krčku základní školy Na Valtické, kde došlo k havárii střechy. Ve všech školách se pak soustředíme na infrastrukturu – rozvody, odpady. Vejít bychom se měli do deseti milionů korun,“ naznačil břeclavský místostarosta Jakub Matuška.

Ilustrační foto
Budou soutěžit o plavbu po Baťově kanálu. Na Bobří neckyádě

V příštím roce jsou na řadě větší akce. „V Charvátské Nové Vsi půjde o projekt přírodní zahrady, kde přibudou herní prvky a zeleň. Prioritou je pro nás také nové hřiště pro žáky i veřejnost Na Valtické,“ nastínil místostarosta.

V Rakvicích zase přibude třída mateřské školy. V Moravské Nové Vsi pak zvětšují školní jídelnu a kuchyni.

K opravám se naopak nedostali ve Valticích. „Podali jsme dvě žádosti o dotace. Ani jedna nevyšla. Už několik let tak odkládáme obnovu učeben fyziky a přírodopisu. Máme dokonce už i vysoutěženou firmu. Dosud jsme však nedostali závazné potvrzení, že budeme mít prostředky. Neuspěli jsme ani v žádosti o obnovu tělocvičny. Škola totiž stojí na dvou listech vlastnictví a my jsme se žádostí poslali jen jeden. Místo, aby nás upozornili, tak žádost rovnou zamítli,“ kroutil hlavou valtický starosta Pavel Trojan.