Řeč je o novém multifunkčním areálu, který otevřeli ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku teprve letos. „Jde o projekt, který začal vznikat ještě za předchozího vedení radnice. Jsem ráda, že ho i noví zastupitelé kvitovali, a my jsme tak mohli areál budovat. Stavět jsme ho začali na podzim v roce 2018 a kompletně hotový byl na konci loňského roku,“ uvedla starostka města Lenka Grofová.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Sportoviště budovali Velkobílovičtí v několika etapách. První z nich lidem otevřeli již v roce 2019. Její součástí bylo hřiště na plážový volejbal, pétanque a multifunkční hřiště. „Ostatní sportoviště byla hotová na konci roku 2020 a letos jsme je veřejnosti otevírali postupně podle vládních nařízeních spojených s pandemickou situací. Věřím, že si zde každý najde to svoje. Od nejmenších dětí, kterým zde slouží dětské hřiště i s vodním prvkem, až po seniory. Ti si zde mohou zahrát kupříkladu pétanque či adventure golf,“ doplnila starostka.

Sloužit má hřiště jak místním lidem, tak i návštěvníkům z okolních obcí, turistům či v budoucnu školákům. „Je zde i perfektní pumptrack. Ještě jsme tam s manželem a dětmi sice nebyli, ale viděla jsem projekt. Jsem moc ráda, že se obce rozvíjí tímto směrem,“ podotkla kupříkladu Miroslava Klímová z nedalekých Rakvic.

Právě s pumptrackem přitom Velkobílovičtí původně vůbec nepočítali. „Místo, kde se dráha nyní nachází, bylo plochou, kam stavební firma při realizaci areálu navážela zeminu. Spousta malých kluků nám tady pak začala po hromadách hlíny jen tak jezdit. My jsme se proto rozhodli, že by vlastně nebylo špatné plochu zkultivovat, aby nedegradovala celkový pohled na sportoviště. A tak vznikl pumptrack,“ usmívala se Grofová.

Na vybudování této části sportoviště se ve velké míře podíleli jak malí cyklisté, tak i jejich rodiče či místní podnikatelé. „Pumptrackovou dráhu máme řádně zkolaudovánu, tudíž bylo nezbytné vyřídit před realizací i všechny náležitosti, které k tomu byly zapotřebí. Nešlo tedy o klasickou stavbu na klíč. Zkrátka vznikla i ze součinnosti místních, čehož si velice vážím,“ zdůraznila starostka.

Sportoviště pravidelně využívá také Kateřina Bartošíková ze sousedního Moravského Žižkova. „Jezdím sem s dětmi. Hřiště pro děti je moc fajn, líbí se jim tu. Jedinou výtku bych měla k zastřešení nebo stínu. Když jsou velká horka, nedá se zde vydržet. Nejsme jediní od nás, kteří do Bílovic jezdí. Naopak, je nás hodně. Všem se areál moc líbí, neslyšela jsem zatím žádné negativní reakce,“ pochvalovala si.

Náklady na vybudování hřiště jsou zhruba čtyřicet milionů korun.