Přestože držitel nového titulu s přehledem překonal pijáky z konkurenčních vranovických hospod, nebyl se svým výkonem zcela spokojený. „Můj osobní rekord je tři vteřiny na půllitr piva. Jenže jsem dlouho netrénoval. Ale když mě kluci v hospodě viděli, jak jedu, nominovali mě,“ smál se Biedermann.

Na oficiální český rekord, který činí 2,3 vteřiny, musí ještě pilovat. Ale ví jak na to. „Pivo se musí nalívat přímo do hrdla, nesmí se polykat, záklopka prostě musí dolů,“ odkoukal od rekordmanů.

Divácky atraktivní byla i „pivní“ exhibice siláků. Publikum nevěřilo svým očím, když plný padesátilitrový sud piva zvedl například Oldřich Halfar nad prsa v lehu na lavici celkem čtyřiadvacetkrát. Je totiž členem vranovického oddílu silového trojboje. „Zvedáme činky kolem sto čtyřiceti kilo­gramů,“ objasnil vítěz snadné zacházení s třiašedesát kilogramů těžkou bečkou.

Největší nasazení soutěžících bylo znát v pivní štafetě. Tentokrát šlo totiž o cenu nejlákavější – sud piva. Úkolem tří pětičlenných týmů bylo otevřít lahev piva o hranu stolu, běžet s ní na stanoviště, tam pivo přelít do půllitru, vypít a utíkat zpátky k týmu. Titul Vranovické lahváč vyhrál tým lidí, kteří se mezi sebou ani neznali. Přidal se k nim i cyklista, který projížděl kolem. Nad výhrou se ale radovali všichni. Už plánují, že bečku tento týden společně vypijí.

Soutěžilo se i v kuchařském umění. Tentokrát ochutnávači z řad návštěvníků vybírali Nejlepší předčasně předvolební guláš. Vařili radní a zastupitelé obce. A do úkolu se vložili zodpovědně. „Cibule se musí dát v poměru jedna ku jedné k masu,“ tvrdil jeden z kuchařů. „Ba ne, to už by byl guláš moc sladký,“ kontroval druhý. „Já si ani neuvědomuji, jestli ta cibule byla oloupaná,“ zlehčoval diskusi starosta Jan Helikar. Keramický hrnec s nápisem Guláš roku nakonec předal vítězi Petru Goliášovi poslanec parlamentu Pavel Suchánek z Rakvic.

Vranovické jaro provázel řemeslný jarmark, výtvarné dílny pro děti i kouzelnická vystoupení. Program zpestřily děti ze základní a mateřské školy, country soubor Čtyřlístek, taneční skupina Crazy Girls a řada návštěvníků využila i projížďku po obci v kočárech tažených koňmi. Podvečer oživila domácí kapela Nezpapláš.