Vítězové uspěli v konkurenci osmi zúčastněných spolků z obce. Jejich kulinářské umění hodnotili samotní návštěvníci jarní akce, která se ve Vranovicích konala už po sedmé. Guláš fotbalistů zaujal většinu z nich. Byl ozvláštněn houbami, ale nechyběl mu říz ani maso. “Recept si ale uchováme jako tajemství,” nechtěl se dělit šéfkuchař zvaný Simír. Prozradili jen, že než s kolegou navařili desetilitrový hrnec, vypili alespoň dvě bedny piv.

Právě piva se týkala další soutěž Vranovického jara. Rekordmany se stali hned dva místní borci, Lukáš Čapka a Pavel Valášek, když dokázali vypít půllitr piva shodně za necelých šest vteřin. V rozstřelu pak zvítězil Čapka.

Pobavením pro diváky byla soutěž žen v disciplíně nazvané unavený manžel. Jejich úkolem bylo odvézt na trakaři fiktivního manžela, který se vracel unavený z hospody.

Program však zpestřily také děti z vranovické mateřské a základní školy, mažoretky z Pohořelic či domácí Crazy girls s moderními tanci. Nechyběl řemeslný jarmark, zdobení kraslic ani kulinářské speciality.

DAGMAR HUMPOLÍKOVÁ