Starosta Marek Košut počítá s investicí v přibližné výši deset milionů korun. Nejprve je však nutné místo důkladně vyčistit. „Lidé tam vozili pneumatiky nebo televize. Po úklidu bude stěžejní smysluplné dopravní napojení na silnici I/55, na tom to celé stojí. Bez toho to pro investory nebude zajímavé," oznámil první muž městyse.

Ten nyní jedná s organizacemi, bez kterých se vybudování neobejde. Patří mezi ně Ředitelství silnic a dálnic či krajská policie. „Doufám, že nás v našem bohulibém zájmu podpoří a nebudou nám házet klacky pod nohy," pokračoval Košut. Kdy by mohlo být hotovo, si netroufá odhadnout.

Mrakodrap? To ne

V případě zdárného dotažení může areál nabídnout desítky nových pracovních míst. Ty jsou podle ředitele břeclavské pobočky Úřadu práce Lubomíra Marka u menších obcí více než přínosné. „Podnikatelských možností tam až na výjimky moc nebývá. Většinou jde o menší provozovny s pár zaměstnanci. V případě vytvoření nového zázemí, záleží ještě vždy na požadované kvalifikaci hledaných zaměstnanců," reagoval Marko.

Podle informací Břeclavského deníku Rovnost je zamýšlenou variantou firma nabízející uplatnění manuálně pracujícím. „V tom případě by se zaměstnanci neměl být problém," přikývl Marko.

Košut souhlasí. „Líbilo by se nám, kdyby se tam usadily dvě tři firmy s drobnou výrobou. Nebudeme si nic nalhávat, u Moravské Nové Vsi asi nikdo nepostaví mrakodrap plný IT pracovníků," doplnil starosta.

Zmínil také zaznamenaný zájem některých společností fungujících na Břeclavsku. Podle něj se poohlíží po plochách, kde by měly více prostoru a možností. Navíc není problém s územním plánem. Bývalý armádní pozemek je vyňatý ze zemědělského půdního fondu a jeho využití je 
k výrobě a skladování.

Představitelé Moravské Nové Vsi na záměru pracují 
s agenturou Czechinvest. „Důležitou roli v mapování 
a podpoře regenerací hrají regiony a konkrétní obce. Proto s nimi prostřednictvím regionálních kanceláří úzce spolupracujeme," uvedla mluvčí agentury Petra Menclová.