„Na posledním zasedání padly stížnosti hokejistů na současné vedení Terezy. Vadilo jim, že kvůli přesunům kanceláří na zimním stadionu zanikla místnost pro vzácné hosty. V té sedávají zástupci hokejového svazu, radní i skauti hledající mladé talenty. Reakce pana ředitele zazní na dalším zasedání," sdělil předseda sportovní komise Richard Zemánek.

Ředitel Terezy Pavel Švandelka, jenž přesídlil do Břeclavi před rokem z Hodonína, se výtkám brání konkrétními čísly a praktičností změn. Je přesvědčený, že někomu šlápl na kuří oko.

„VIP místnost zůstala v původním stavu. Jediná změna nastala v tom, že už není volně přístupná veřejnosti. Bývalo totiž zvykem, že sousedící restaurace při hokejových utkáních užívala místnost jako salónek a obsluhovala v něm návštěvníky. Odpovědnost za spravovaný majetek máme ale my, proto jsme vstup do místnosti omezili. Lidé se prostě budou muset rozhodnout mezi tribunou a hospodou," argumentoval Švandelka.

Luxus? Jenom fámy

Místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek fámy ohledně zvůle ředitele popřel stejně jako zvěst, že by měl na zimní stadion poslat kontrolory.

„Osobně jsem se byl na přestavby podívat. Malují se chodby, opravují se záchody, vše se chystá na nadcházející sezónu. A vše podstatně prokoukne. Nařčení, že přestavby stojí osm set tisíc korun, je smyšlené. Místnost pro důležité hosty je netknutá. Změny evidentně jen někomu vadí," zdůraznil Parolek.

„Od začátku mého působení se snažím o zkulturnění celého stadionu, jeho hospodárné vedení a zlepšení služeb pro návštěvníky. Od opravených sociálních zařízení až po plánovaný volný internet v hale. Vše řešíme postupně podle možností přiděleného rozpočtu a důležitosti změn," vysvětloval Švandelka.

Jak dodal, Tereza se pod jeho vedením snaží i vydělat. „Původní větší kanceláře pronajímáme, přesunem vyděláme sto tisíc ročně navíc. Jelikož z nových prostor vidíme přímo na led, můžeme taky kontrolovat pohyb v hale a řešit podněty jako stížnosti rodičů na vulgární vyjadřování trenérů. Omezení přístupu do VIP místnosti a zrušení volného ping-pongu dole v chodbě má zase předejít problémům se svěřeným majetkem a zamezit zbytečnému plýtvání peněz za energie," vylíčil změny na zimním stadionu.

A doložil i konkrétní čísla. „Rekonstrukce stály přes dvě stě padesát tisíc. Náklady se však do roka vrátí zpět díky pronájmu za nápojové automaty v budově. Fámy o luxusních kancelářích jsou naprosto mimo. Staré dveře mi zkrášlili jen tapetou, křeslo a stůl jsem taky zdědil," usmál se Švandelka.

PETR VLASÁK