To se příliš nelíbilo opozičnímu zastupiteli za ČSSD Jaroslavu Parolkovi. „Pravidla jsou taková, že peníze, které dostanete v daném roce jako dotaci, musíte utratit v souladu s pravidly. Což se v tomto případě nestalo. Museli vědět, že nejsou schopní danou akci provést. Zbyněk Chlumecký, který je radním a byl tehdy členem výboru Lokomotivy Břeclav, tedy vědomě podváděl, uvedl v omyl jak radu, tak i zastupitelstvo,“ vysvětlil nesouhlas Parolek.

Chlumecký, který je nyní předsedou organizace, se brání. „Dotaci jsme měli využít do konce ledna, což ale kvůli špatnému počasí firma nestihla. Proto jsme zastupitele požádali, abychom to mohli udělat do konce června,“ uvedl.

Jak upřesnil, žádost o peníze podávala ještě Jaroslava Schejbalová. „Abych pravdu řekl, tak už tehdy jsem upozorňoval, že se měl termín prodloužit na delší dobu. Jenže jsme měli příslib firmy, že to stihnou. Nevěděli, že sníh bude tak dlouho,“ řekl. Podle něj se se stavbou začne už tento týden. Do čtrnácti dnů by už mohli mít sportovci více světla.